Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı


Aramıza Katılmak İster misiniz?


Deniz Harp Okulu

Rüzgâr, yıldızlar ve deniz…Hayallere Açılan Yelken, Deniz Harp Okulu Sizleri Bekliyor…

Türk Deniz Kuvvetleri'nin temel subay kaynağı Deniz Harp Okulu'ndan, Deniz Kuvvetleri'nin tarihlere şan veren personeli arasında yerini alacak cesur, dürüst, liderlik özelliklerine sahip en son teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde akademik eğitim almış, yurt içi ve yurt dışı limanlarda ülkemizi ve dünyayı tanıma imkânını kazanmış bir deniz subayı olarak mezun olacaksınız.

Deniz Harp Okulu öğrencisi olarak çağdaş donanmamızın modern gemilerinde temel ve açık deniz eğitimleri ile denizi ve denizciliği severek öğrenmenin yanı sıra endüstri, bilgisayar, makine, gemi inşa, elektrik/ elektronik mühendisliği ve uluslararası ilişkiler dallarında dört yıllık lisans düzeyinde akademik eğitim alacak, mezun olduğunuzda ise yurt içi ve yurt dışında yüksek lisans ve doktora imkânlarına sahip olacaksınız.

1773 yılında rüzgârın yelkene vurmasıyla başlayan bu yolculukta yerinizi almak, ülkemiz, dünya denizlerinde ve semalarında onurla bayrağımızı dalgalandıran genç Barbaroslar arasına katılmak için mavi sulara adanmış, destansı hayatların yuvasını seçin.

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu

Rüzgârın yelkene vurmasıyla başladı bu yolculuk ! Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu onur, cesaret, doğruluk.

Türk Deniz Kuvvetleri'nin temel astsubay kaynağı Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu'ndan, Deniz Kuvvetleri'nin tarihlere şan veren personeli arasında yerini alacak cesur, dürüst, liderlik özelliklerine sahip en son teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde akademik eğitim almış, yurt içi ve yurt dışı limanlarda ülkemizi ve dünyayı tanıma imkânını kazanmış bir deniz astsubayı olarak mezun olacaksınız.

DAMYO-ADE-2014-Venedik

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencisi olarak çağdaş donanmamızın modern gemilerinde temel ve açık deniz eğitimleri ile denizi ve denizciliği severek öğrenmenin yanı sıra Deniz Ulaştırma ve İşletme, Elektronik Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, İşletme Yönetimi Gemi Makineleri İşletme ve Elektrik programları iki yıllık ön lisans düzeyinde akademik eğitim alacaksınız.

1890 yılında vatan ve deniz aşkıyla başlayan bu yolculukta yerinizi almak, ülkemiz ve dünya denizlerinde ve semalarında onurla bayrağımızı dalgalandıran genç Barbaroslar arasına katılmak için mavi sulara adanmış, onurlu kahramanlar yuvasını seçin.

Deniz Lisesi

Çağdaş bilim yuvası, şanlı Deniz Lisesi

Deniz Lisesi

Geleceğin deniz subaylarının yetiştirildiği ilk eğitim yuvası ve kökleri Barbaroslara kadar uzanan şerefli bir geçmişe sahip olan Deniz Lisesi'nden mezun olduğunuzda; Deniz Kuvvetleri'nin güzide personeli arasında yerinizi almak üzere herhangi bir sınava tabi olmadan Deniz Harp Okulu'ndaki eğitimlere başlayacak ve erken yaşlarda yurt içi ve yurt dışı limanlarda ülkemizi ve dünyayı tanıma imkânını kazanacaksınız.

Deniz Lisesi

Deniz Lisesi'ndeki eğitim öğretimi başarıyla tamamlayarak Deniz Harp Okulu'nda endüstri, bilgisayar, makine, gemi inşa, elektrik/ elektronik mühendisliği ve uluslararası ilişkiler dallarında dört yıllık lisans düzeyinde akademik eğitim alacak ve alanında profesyonel birer deniz subayı olacaksınız.

1773 yılında rüzgârın yelkene vurmasıyla başlayan bu yolculukta yerinizi almak, ülkemiz , dünya denizlerinde ve semalarında onurla bayrağımızı dalgalandıran genç Barbaroslar arasına katılmak için mavi sulara adanmış, destansı hayatlar yuvasını seçin.

"Çağdaş ve güçlü bir Türkiye için ufukların ötesinde ve daima sizlerle... Türk Deniz Kuvvetleri"
Okunma Sayısı :273061
Güncelleme Tarihi : 24-12-2014